Dávkování vitamínů a minerálů pro děti - rychlý pomocník od GAEA

Připravili jsme pro vás 2 tabulky jako pomocníka pro dávkování základních produktů pro děti v různých věkových skupinách.

Jedná se o malého pomocníka k našim produktům, oficiální DDD jsou od těchto doporučení odlišné a tyto informace mají pouze informativní charakter, jedná se o souhrn informací z různých studií a zdrojů, na která jsme při našich rešerších postupně naráželi.

V první tabulce naleznete přehled příjmu základních živin pro jednotlivé věkové kategorie dětí dle amerických studií (v EU se DDD podle věku nedělí) - aktualizace 18. 4. 2018:

DDD vitamínů a minerálů pro děti aktualizace 18042018

 

U vitamínu D se názory jednotlivých organizací velmi rozcházejí. Proto nelze přesně definovat jednu doporučenou dávku. Je to dáno hlavně tím, že tento vitamín si tělo dokáže vytvářet samo při vystavení kůže slunečnímu záření. Objem vytvářeného vitamínu D ovšem záleží na mnoha faktorech (fototyp kůže, zeměpisná šířka a výška, nadmořská výška, doba strávená na slunci, povrch kůže vystavený slunci), proto je v podstatě nemožné stanovit jednu dávku pro každého. Pokud by měl někdo zájem, tak velice rozsáhlý článek naleznete zde. Článek je v angličtině, ale demonstruje dost dobře, jak je celá problematika vitamínu D složitá.

 

V druhé tabulce naleznete dávkování našich základních doplňků pro děti pro jednotlivé věkové kategorie. Tabulku jsme se snažili udělat co nejjednodušší tak, aby byla použitelná v běžném životě:

dávkování základních doplňků dle věku - doporučení GAEA

 

Jedná se o informace na základě našich nejaktuálnějších znalostí. Tyto se ale mohou během samozřejmě měnit a vyvíjet. Proto i my je budeme aktualizovat tak, jak budou zveřejňován nové studie.

Uvedené příklady jsou platné pro běžného jedince bez problémů se vstřebáváním, bez genetických predispozic k horšímu vstřebávání živin a samozřejmě s normálním jídelníčkem. Pokud dochází ve stavbě těla nebo jídelníčku k výrazným odchylkám od běžné populace, je nutné tomu přizpůsobit i dávkování vitamínů. Zde je nutná spolupráce s nutričními specialisty a lékaři.

V případě dotazů a připomínek se na nás samozřejmě kdykoliv obraťte. Jsme tady pro vás!

Přejeme krásné jaro všem

Hanka a Roman

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.