V době mezi 23. - 25. květnem budeme přesouvat e-shop. V této době nebude možné objednávat. Za komplikace se omlouváme.

Proč používat veganskou kosmetiku, i když nejste vegan

  • Vitamín A a D extrahovaný z tresčích jater, vitamín E třeba z vajec
  • mléko, syrovátka, sádlo nebo lůj
  • kyselina hyaluronová získaná extrakcí z kohoutích hřebínků, kolagen ze šlach, kloubů,
  • lanolin a keratin z ovčí vlny, allantoin na bázi močoviny
  • cetyl alcohol z hlavy velryb a delfínů
  • guanin z rybích šupin
  • ambra v parfémech vzniká v trávicím traktu vorvaně obrovského. Někdy je vyloučena z těla vorvaně spolu s trusem, jindy se získá pouze ze zabitého vorvaně
  • a mnoho dalších.

Nechutné? Zbytečné? ANO!  logo-vegan-large-png-d1d0647

Běžná kosmetika obsahuje živočišné složky a asi se budete divit kolik. A mluvíme o běžné kosmetice, ne o extrémech jako je krém se šnečím slizem. 

Používání těchto složek je v kosmetickém průmyslu bohužel hluboko zakořeněné, často je to o zvyku nebo o ceně. Většinu těchto složek totiž lze získat i z rostlinných zdrojů nebo nahradit rostlinnou alternativou. Musíme jen dát výrobcům jasně najevo, že to je to, co chceme. Volba peněženkou je vždy tou nejúčinnější metodou ke změně.

Pokud se Vám zbytečné trápení a zneužívání zvířat příčí stejně jako nám, začněte používat veganskou kosmetiku. Je to kosmetika, která neobsahuje živočišné složky. Jak ji poznáte? Má certifikát Vegan Society (viz obrázek) nebo některé jiné logo vegan či deklaraci veganského složení. Veganská kosmetika zpravidla (ale ne ve 100% případů) není testována na zvířatech – nemusí to být pravda ve 100%, tak je dobré sledovat i certifikace netestování na zvířatech např. Leaping Bunny, PETA nebo jiné přesvědčivé důkazy o netestování. Třeba u nás na eshopu GAEA najdete výhradně kosmetiku veganskou a netestovanou, průzkumnou práci jsme odvedli za vás, stačí si vybrat.

Pokud vám zvířata nejsou lhostejná, přidejte se k lidem, kteří je svou nákupní volbou chrání. Věříme, že Vás veganská kosmetika přesvědčí, že je minimálně stejně účinná jako ta, kterou používáte teď.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.