Jak s námi pomáháte – malý tip na výlet za růžovými orchidejemi

17. 5. 2017
Jak s námi pomáháte – malý tip na výlet za růžovými orchidejemi

Od začátku svého fungování GAEA přispívá 1% z obratu na projekt Místo pro přírodu. Vy se tak podílíte 1% ze své objednávky na záchraně vzácných přírodních lokalit v ČR. Za nás všechny jsme se rozhodli letos jednu ze zachráněných lokalit poznat blíž.

Lískou stráň najdete u obce Líský, mezi Slaným a Louny. Vydejte se polní cestou jen kousek za vesnici do kopce (nad strání je rozhledna, která je vidět z vesnice, takže směr poznáte). Jakmile narazíte na informační tabuli, máte vyhráno. Hned za ní v lese najdete vzácné exempláře vstavače nachovéhoevropské lesní orchideje. Našlapujte prosím zlehka, kolem již vzrostlých orchidejí se nacházejí malé nenápadné semenáčky. Pokud vyšplháte až nahoru na stráň, odmění vás příroda krásným výhledem a paloučkem jako stvořeným pro malé občerstvení.

Vzácných rostlin najdete v téhle lokalitě víc, pokud ale chcete vidět právě orchideje, vydejte se stráň okolo poloviny května.

Je to krásná podívaná, a pokud Vám nebude stačit, stejnou nádheru najdete nedaleko, na Milské stráni. I tuhle lokalitu zachránil projekt Místo pro přírodu.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Hanka a Roman

GAEA, péče s čistým svědomím

Růžové orchideje

Líská stráň

Růžové orchideje

Růžové orchideje

Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.
Loading...