Na co nezapomenout při opalování

30. 5. 2017
Na co nezapomenout při opalování

Dlouhé roky jsem byl skeptický vůči opalovacím krémům, řadu let jsem je na sobě nedokázal snést, protože jsem byl atopik. I když jsem se z období ekzémů dostal, svou averzi vůči opalovacím krémům jsem si ponechal. Z toho mě ovšem vyléčila první návštěva ostrova Fuerteventura (Kanárské ostrovy). Během prvního odpoledne jsem se spálil tak, že jsem na horní půlce těla měl puchýře a 3 dny jsem nemohl vylézt z pokoje, nemohl jsem ležet, nic. Ano, opalovací krémy nemusím stále, ale trvalé poškození kůže, která se od té doby opaluje nerovnoměrně, mě poučilo, že opalovací krémy jsou přece jen nutností, minimálně pokud jedeme do končin, kde je sluneční záření mnohem intenzívnější.

Takže, abyste neskončili jako já a nemuseli půlku drahé dovolené strávit na pokoji nebo možná ještě hůř, tak tady je pár tipů na zdravé opalování:

  • Opalovací krém – pokud máte citlivou kůži, nechcete si na tělo nanášet zbytečnou chemii a / nebo Vám záleží na ochraně životního prostředí, vyberte si z nabídky přírodních opalovacích krémů, nejlépe těch s minerálními filtry - zinc oxide a titanium dioxidejsou přírodní minerály, které chrání pokožku před UVA i UVB zářením a poskytují tak přírodní a bezpečnou ochranu. Přírodní krémy bývají obohaceny i o rostlinné oleje např. jojobový, kokosový, které jsou známé přirozeným obsahem slabších UV filtrů, které minerální filtry dobře doplňují. I když řada krémů nese titulek voděodolný, žádný krém nevydrží vše a je třeba ochrannou vrstvu během dne a zejména po koupání obnovovat.
  • Přirozená ochrana – pokrývka hlavy, dostatek tekutin a vyhledávání stínu jsou přirozené způsoby, jak se ochránit před nepříjemnými důsledky slunění. Ani ten nejlepší krém neochrání kůži na 100% a není proto dobré slunit se v poledních hodinách a vystavovat děti delšímu působení přímých slunečních paprsků.
  • Nejen kůže potřebuje ochranu – často zapomenutou a ničím nechráněnou částí těla bývají rty. Jejich kůže je přitom velmi citlivá a ochranu si zaslouží. I ochranné balzámy na rty můžete pořídit s přírodními, minerálními filtry.
  • A co na to vlasy? Pokud je pobyt na slunci spojen s koupáním v moři nebo bazénu, trpí i vlasy, zejména ty delší. Vlasy je proto dobré zejména při pobytu u moře chránit také, pravidelně vymývat sůl nebo chlór, ošetřit kondicionérem, nezapomínat na pokrývku hlavy. Možné je ošetřit vlasy i speciálními přípravky, které vlasy ochrání a často obsahují i UV filtr. Dobré jsou přírodní přípravky na bázi oleje, které vlasy krásně obalí, přírodní oleje navíc „potáhnou“ vlasy přirozeným UV filtrem. Nebojte, technologie výroby jsou už tak daleko, že mastné vlasy po aplikaci mít nebudete.
  • Po opalování by péče končit neměla. Kůže vyčerpaná sluncem, větrem a vodou, si žádá další péči. Nabídnout jí můžete after sun produkty určené pro péči po opalování. Většinou obsahují složky, které pokožku zklidní a zanechají ji hydratovanou. V přírodní kosmetice jsou to opět často vzácné rostlinné oleje a na zklidnění aloe vera. Ani po slunění nezapomeňte na pitný režim a také odpočinek!

Pokud se chcete slunit bez zbytečné chemie, pomoct Vám může přírodní kosmetika LaSaponaria a její sluneční řada. Prostředky LaSaponaria snesu i já se svou citlivou kůží a nedráždí mě, což je velká výhra, hlavně do budoucnosti.

Kosmetika LaSaponaria

Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.
Loading...