Dárek: Při objednávce nad 1500 Kč / 50 € získáte bílou textilní roušku zdarma.
Objednejte ještě za 2 000 Kč a budete mít dopravu do výdejního místa Zásilkovny zdarma.

O nás

Jmenujeme se Hana a Roman Bartošovi. Žijeme v Praze spolu s naší dcerou Natálií a psem Sunnym (15. 1. 2008 - 21. 7. 2019 - budeš nám chybět a děkujeme ti za vše, bez tebe by toto vše nebylo. Přivedl jsi nás na cestu veganství a až sem). Do roku 2009 jsme byli obyčejným manželským párem, který přežíval zaslepen konzumem a důvěrou v systém.

Hana a Roman Bartošovi

Naše zdravotní problémy a neschopnost standardní medicíny nás v roce 2009 přivedly až k léčiteli, který nám ukázal relativně jednoduchou cestu, jak se uzdravit po fyzické stránce. To představovalo úvodní nakopnutí, které jsme opravdu potřebovali. Poté jsme začali se studiem toho, co je pro tělo dobré, špatné, hledali jsme cesty, produkty, jídlo, kosmetiku tak, aby to odpovídalo naší představě o zdraví.

V roce 2013 přišel další kopanec v podobě přechodu na vegetariánství a v případě Romana i veganství, a to z etických důvodů. Byl to další logický krok od očisty těla k očistě duše. Od této chvíle jsme se začali vzdělávat v dalších a nových cestách veganského způsobu života, jak působit co nejméně utrpení.

Nejdříve to bylo o jídle, pak o kosmetice, testování na zvířatech, dále oblečení a obuvi až po vše, co používáme a nakupujeme. Další kopance už přicházejí postupně tak, jak jdeme po cestě studentů života. Veganství je pro nás v podstatě odrazový můstek, startovací čára, která určuje minimální úroveň výrobku, který používáme. Další hranice představují nezávadnost látek obsažených ve výrobku pro nás jako žijící bytosti. Další hranicí je ekologičnost produktů, které používáme, jejich odbouratelnost a nezávadnost pro životní prostředí. Jsme přesvědčeni, že to, co vyhodíme, se nám jednou vrátí. A další úrovní je omezení odpadů a celkové zátěže na životní prostředí.

Zároveň jsme ale pracující lidé, kteří zatím mají tento e-shop jako doplněk, kvůli své potřebě něco zlepšit, takže se jedná o výrobky, které nám život usnadňují, zlehčují. Máme hlavní zaměstnání, malé dítě, psa a domácnost, o které se musíme starat, proto potřebujeme výrobky, které nám pomáhají šetřit čas, drží nás zdravé a udržují domácnost v čistém, provozuschopném stavu bez velkých časových a energetických investic.

Hana a Roman Bartošovi

Hanka

Vystudovala jsem gymnázium v Jindřichově Hradci a následně psychologii a sociální práci na brněnské Masarykově univerzitě. Získané znalosti využívám v práci v HR - věnuju se náboru a vůbec spokojenosti zaměstnanců v internetové firmě. Vždycky mě to táhlo k pomáhání lidem, takže kromě práce jsem se věnovala i pomoci dětem v Klokánku v roli dětské psycholožky a později jsem provozovala soukromou psychologickou praxi. Momentálně šla práce stranou a já si užívám mateřskou dovolenou a naší malou Natálku.

Náš životní styl mi přinesl ke čtení, cestování a procházkám s adoptovaným chtrtem Sunnym i nového koníčka - vaření a jídlo. Nejdřív to byla nutnost a postupně se z objevování nových chutí stala pořádná vášeň.

Roman

Narodil jsem se v roce 1978, vystudoval jsem Obchodní akademii v Třebíči a následně Fakultu managementu VŠE v Praze. Od roku 2001 jsem v pracovním procesu, většinou v automobilovém průmyslu. V roce 2014 jsem dokončil studium MBA na IPFM v Praze. Hodně si rozumím s čísly, ale snažím se používat i zdravý selský rozum.

Kromě Hanky, Natálky a Sunnyho, stejně tak jako zbytku naší rodiny, ujíždím na přírodě a hlavně na moři. Chodit po písečné pláži, brouzdat se mořem, to je pro mě znakem ráje. Vedle veganství mě zajímají např. filmy, ale vzhledem k nedostatku času, je tato záliba trochu upozaděna. Můj čas rozděluji hlavně mezi zaměstnání, Hanku a naše 3 děti (Natálku, Sunnyho a GAEu).

2020 - ?

Jak plyne čas, tak se hodně věcí mění. Jednou z nich je ta, že na začátku roku 2020 jsme se spojili s kluky ze slovenského Vegmartu pod hlavičkou firmy Inowis a vytvořili jsme mezinárodní tým 3 Romanů, 3 veganů, kteří mají vizi ukotvit veganství a veganské standardy do běžného života celé společnosti. Naším společným cílem je udělat veganství naprosto samozřejmou věcí a zároveň veganské výrobky a standardy přivést na úroveň běžných majoritních produktů tak, aby veganství nebylo ničím extra drahým, nedostatkovým, luxusním, ale aby bylo stejně běžné a dostupné pro všechny a všude.

Prodejna na Krymské v Praze byla v březnu 2020 uzavřena a již není možné tam vyzvednout zboží a nakoupit.

Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.
Loading...