Rebélie

20. 4. 2019
Rebélie

Všichni jsme Pozemšťané, všichni sdílíme tento jeden domov, naši krásnou modrozelenobílou planetu. A tato planeta na tom není moc dobře. Kvůli nám.

Současný politický ani ekonomický systém neumí moc dobře respektovat tuto planetu, její práva a potřeby tak, aby byl zajištěn náš život zde, stejně jako našich dětí a vnuků.

Jak je velice trefně vystiženo v tomto videu.

O problémech politici vědí už řadu desetiletí, dosud se ovšem nestalo skoro nic. A současný stav planety je takovýto:

A planeta volá o pomoc:

Jak všichni v naší rodné kotlině zjistíme pravděpodobně už letos, v současné době se už jedná o přímé ohrožení naší vlastní existence. Klimatická změna zařídí pro naši republiku extrémní sucho a horko. Lze očekávat dočasné i delší problémy v řadě menších i středních osídlení a nemůžeme očekávat, že by se situace v příštím a dalších letech změnila.

Zde aktuální situace v ČR.

V současné době začíná být jasné, že státní politika není schopna udělat žádné zásadní změny, které by zajistily naše přežití. Vládnoucí většina není ani schopna tyto otázky diskutovat:

http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw

Je tedy otázkou, co dělat dále. Aktuální žalostnou situaci naší planetární rodiny si uvědomuje stále více lidí. A to hlavně mladých. Je tedy jen na nás, jakou budoucnost pro naše děti a vnoučata chceme. Vzniká mnoho akcí, které chtějí změnu. Volají po odpovědnosti těch, kteří mohou rozhodovat – po politicích, po firmách, po každém z nás.

Pokud chcete, můžete podpořit organizaci, která je vaší nátuře blízká. Může to být:

- Fridays For Future

- Extinction Rebellion

Fandíme všem těmto jedincům a spolkům, které chtějí různě rázně docílit jediného. Zachránit tuto krásnou planetu a naši budoucnost na ní. Chtějí prožít život v tak krásném prostředí, v jakém jsme ho prožili my a naši rodiče. Chtějí zažít zázraky této krásné skoro koule, osamoceně zářící v černotě vesmíru. Otázkou je, zda mírumilovné, politicky korektní programy, které působily doposud, mají nějaký efekt. Tuto otázku si musí každý jedinec zodpovědět sám a podle toho se rozhodnout.

Nevíme, do jaké míry jsou požadavky těchto hnutí realizovatelné, ale jsme si vědomi jedné věci – pokud budeme pokračovat tak jako doteď, tak zanedlouho už nebudeme moci dělat nic.

Jsme přesvědčeni, že se nacházíme v období velké planetární krize a nyní musíme pozvednout náš hlas a hlavně naše činy k tomu, abychom mohli zajistit budoucnost dalších generací lidí zde, na Zemi. Faktem je, že ať se stane cokoliv, planeta pravděpodobně přežije, bude jí to trvat několik miliónů let, než se z toho dostane, ale pak zase rozkvete. Při stáří 4,7 miliardy let je několik miliónů let ne zas tak dlouho. Nyní se ale rozhoduje o naší budoucnosti, našeho druhu.

A z našeho pohledu, veganství není jediným možným řešením všech problémů světa. Je ale jasné, že bez veganství se žádné řešení na globální úrovni neobejde . Etický přístup ke zvířatům a snaha neubližovat jim nám může pomoci se podívat nově na celý náš domov. Jsme součástí tohoto celku, nikoliv jeho vládci. Jakmile nezvratně poškodíme jen jedno kolečko v systému, budeme sami nedlouho po nich trpět.

A prosíme vás o jedno, zkuste si připustit jednu věc. Zkuste si představit, že všechno, co je pro nás samozřejmé, se může změnit z minuty na minutu. Nic není daného a garantovaného napořád. Nikdo nám nemůže garantovat, že když pršelo v minulosti, tak bude pršet i nadále. I Sahara v minulosti kvetla.

Všichni jsme Pozemšťané a všichni jsme tady doma.

Hanka & Roman

Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.
Loading...