Objednejte ještě za 1 500 Kč a budete mít dopravu do výdejního místa Zásilkovny zdarma.

Vize

Pečujete o své zdraví, o své děti, o své tělo, o svou krásu, o svůj domov? A záleží vám na štěstí všech zvířat? Pokud ano, my v GAEA vám v tom pomůžeme!  Bez utrpení zvířat, bez škodlivých chemikálií, se snížením dopadů na naši planetu, na náš společný domov. Dává Vám to smysl? Pokud ano, jsme v tom spolu!

Výrobky, které nabízíme v našem e-shopu (a doufáme, že brzy i v kamenné prodejně), jsme odzkoušeli na nás. Veganské složení je pro nás základem (a to včetně barviv v textiliích). V našem sortimentu naleznete výrobky s certifikátem Vegan society, organizace, která je pro nás nositelem definice Vegan, nebo jinak prověřené výrobky s veganským složením.

Chceme, abyste náš e-shop vyhledávali kvůli produktům vašeho každodenního, všedního života. Jsme tady, abychom Vám s těmito všedními starostmi a povinnostmi pomohli a poskytli vám tak více času na vás, vaši rodinu, vaše koníčky, záliby, výlety,... Zároveň se snažíme vyhledávat produkty cenově dostupné tak, aby Vám zůstalo více peněz na radosti života.

Nehodláme se stát vegan obchoďákem. Zaměřujeme se na ty výrobky, které jsou v domácnosti potřeba a zároveň nepředstavují kompromis mezi pojmem vegan, ekologie a funkčnost. Z pestré nabídky od různých výrobců, které jsme po Evropě a zbytku světa našli a jejichž výrobky jsou k dispozici, vybíráme pouze ty, které sami považujeme v našem životě za nejdůležitější a nepostradatelné pro běh naší domácnosti a našich těl. Doplňky stravy nabízíme ty, které jsou podle našich studií nezbytné pro správné fungování těla, zvláště v případě veganů. Nejsou to ale důležité doplňky jen pro vegany, ale pro každého člověka v dnešní společnosti, protože nedostatek těchto látek (vitamín D, K2, B12...) může způsobit řadu civilizačních chorob .

Zároveň sledujeme nejnovější informace a vědecké poznatky a snažíme se Vám nabídnout ty doplňky stravy, které Vám mohou pomoci v těžších obdobích, když Vám něco schází,... Příkladem mohou být třeba koenzym Q10, který je zodpovědný za transport energie po těle a vypadá to, že hodně lidí má velice nízký stav tohoto důležitého prvku - to může způsobovat různé slabosti, únavu, ... Dalším příkladem může být Astaxanthin, což je jeden z nejúčinnějších antioxidantů na světě a přímo působí na buňky a jejich délku života.

Našli jsme spíše menší výrobce, kteří jsou nadšenci s podobným přesvědčením jako my. Nejedná se o velké korporace, které mají "vegan" jako doplněk, ale kteří vegan brali jako základ svého podnikání a staví na něm.

Zároveň se jedná o výrobce, kteří sami chtějí aktivně omezovat odpad a jeho produkci, takže podporují koncepty "doplňovacích stanic". Co nejdříve chceme otevřít kamennou prodejnu, kde budete moci doplňovat výrobky do již jednou zakoupených obalů. Považujeme toto za jednu z hlavních pozitivních vlastností námi nabízených výrobků.

Jedním z našich hlavních cílů je pomoci rodičům vychovat zdravou, silnou veganskou generaci, která bude tím nejlepším důkazem pro masové rozšíření etického stylu života. Prostě to jde!

Naše výrobky

- vegan - zdravotně nezávadné, případně pozitivní
- přírodní suroviny s minimem chemických přídavků - omezení odpadů zpětným doplňováním nádob
- ekologicky nezávadné a lehce odbouratelné

Místo pro přírodu

Důležitou součástí naší činnosti je vrácení něčeho zpět naší přírodě. Rozhodli jsme se pro podporu projektu "Místo pro přírodu", který je pod záštitou Českého svazu ochránců přírody.

Cílem kampaně je:
- vykupovat ohrožené cenné přírodní lokality, kterým hrozí akutní nebezpečí (vykácení lesa, odvodnění mokřadu, rozorání květnatých luk).
- vykupovat pozemky, které jsou vhodné pro návrat přírody (obnovení vodních toků, výsadby biocenter a biokoridorů).
- zajistit těmto pozemkům vhodnou péči.
- propagovat myšlenku pozemkových spolků v rámci široké veřejnosti.

Od roku 2003 bylo díky tomuto projektu zachráněno 33 lokalit a vykoupeno celkem 150 hektarů pozemků.

Bližší podrobnosti naleznete na stránkách projektu: http://www.mistoproprirodu.cz/

Každý měsíc na účet projektu převedeme 1 % z celkových obratů, které uskutečníte v našem e-shopu. To znamená, že z každé stokoruny, kterou u nás zaplatíte, pošleme 1 korunu na záchranu dalšího pozemku.

Pokud byste chtěli, tak přispět samozřejmě můžete i individuálně, podrobnosti naleznete na výše uvedené internetové adrese.

Ze všech projektů, které jsme zkoumali, nám tento dával ten největší smysl. Proto jsme si ho vybrali a budeme ho podporovat. Považujeme tuto činnost za extrémně důležitou jak pro nás, tak pro naše děti.

V současné chvíli jsme díky Vám přispěli na záchranu lokalit v naší republice částkou: 124 310 Kč

Malou ochutnávku můžete nalézt na našem blogu, kde jsme popsali naši návštěvu jedné ze zachráněných lokalit: https://www.gaea.cz/blog/jak-s-nami-pomahate---maly-tip-na-vylet-za-ruzovymi-orchidejemi/ .

Partnerské weby

Soucitně.cz je portál etického spotřebitelství, zdravého životního stylu, veganství a aktivismu za práva zvířat. Naleznete zde veganské recepty, mapu a seznamy vegetariánskách restaurací.

EtikButik.cz je e-shop a kamenná prodejna s veganským, etickým oblečením, botami a doplňky. Prostě vše, co zahrnuje svět etické módy. Postoje, zaměření a přístup jsou nám velmi blízké a po několika setkáních při různých příležitostech slovo dalo slovo a v prodejně EtikButiku v Bělehradská 36, Praha 2  naleznete parfémy Pacifica, které můžete v klidu vyzkoušet a případně rovnou na místě zakoupit. Ceny jsou stejné na prodejně jako na našem e-shopu. Spolupráce nás velmi těší a jsme za ni velmi vděční.

Dalším, s kým jsme navázali úzkou spolupráci, je agentura Goodwin, která nám velmi pomohla s rebrandingen značky a vytvořením marketingových materiálů. Viktoria se velmi snažila pochopit nás, naši vizi a to, čeho chceme dosáhnout a pomohla nám s vytvořením nového loga, stejně tak jako nového stylu našeho webu a propagačních materiálů. Byla to skvělá zkušenost a moc jí děkujeme. Však to určitě nebylo naposledy, kdy jsme spolupracovali!

Spolupracujeme s Českou veganskou společností, která šíří osvětu o veganském stylu života, vydává stanoviska k různým narážkám a polopravdám ohledně veganství a organizuje různé akce pro širokou společnost.

Statek radosti

S hrdostí můžeme říci, že jsme se stali partnery tohoto skvělého projektu skvělého člověka Kláry. Jedná se o soukromé depozitum pro hospodářská zvířata ve Velimi. Více o projektu: https://www.facebook.com/statekradosti/.

Farmě budeme dodávat přípravky Uni Sapon pro udržení jejího statku v čistotě. Po prvních zkouškách se zatím přípravek univerzální čistič osvědčil (slovy Kláry: "byla jsem ohromená, naprostá pecka- (jen reál a savo mělo podobné ůčinky jen ani omylem tak nevoní) univesál jsem si zamilovala"), a přípravek na nádobí (slovy Kláry: "u přípravku na nádobí vůně a to že tolik nepění mi vyhovalalo moc hezky se s tím dělalo- příjemný na ruce"). Na základě požadavku Kláry jsme do nabídky zahrnuli i čistící písek.

Jsme moc rádi, že můžete i takto pomoci. A pokud budete chtít, tak se do Velimi můžete podívat sami, Klára pořádá řadu akcí pro děti i dospělé. Je prostě skvělá a my jsme vděčni, že aspoň takto malinko ji můžeme pomoci.

Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.
Loading...