Dárek: Při objednávce nad 1200 Kč / 45 € si můžete zvolit textilní roušku zdarma.
Objednejte ještě za 2 000 Kč a budete mít dopravu do výdejního místa Zásilkovny zdarma.

Voskovaný papír, sada large, 5 ks

Opakovaně použitelné obaly z rostlinného vosku. 5 ks - (1×) 40 × 40, (2×) 30 × 30, (2×) 20 × 20.
Dostupnost: nedostupné
Produkt byl vyřazen z nabídky
Kód produktu: 9403

100 % přírodní a opakovatelně použitelné obaly s rostlinným voskem pro uchování potravin déle čerstvých. Ideální pro snížení obalů, odpadu a používání plastů v domácnosti.

Jsou univerzální, využijete na zakrytí misek, talířů, plechů, ale i samostných potravin, omezení naleznou pouze svou velikostí. Jsou flexibilní a dobře přilnou, dají se dobře tvarovat. 

Lze použít na zakrytí potravin při pokojové teplotě, v lednici nebo mrazáku.

Balení obsahuje: 1ks velký obal 40 × 40 cm, 2ks střední obal 30 × 30 cm, 2ks malý obal 20 × 20 cm.

POZOR: nepoužívejte na ananas, maso a teplé potraviny. Žádné teplo, trouba, mikrovlnka,... !

Složení: základem je biobavlna s GOTS certifikací, dále ekologické barviva, bio jojobový olej, borovicová pryskyřice, slunečnicový vosk, sumakový vosk, vosk z rýžových otrub a hydrogenovaný ricinový olej.

Ve výrobku nenajdete žádné živočišné složky, sóju, palmový olej a GMO.

Samozřejmě vegan, certifikováno Vegan Society.

Výroba postupuje tak, že se nastříhá bavlna, která je pak na hodinu ponořena do voskové směsi tak, aby všechna vlákna absorbovala vosk. Tím se dociluje toho, aby vosk z tkaniny neopadával.

Před prvním použitím doporučujeme obal pořádně zmačkat do koule a znovu narovnat, tím se aktivují pryskyřice a obal bude lépe držet.

Čistotu udržujte tak, že obal po použití umyjete ve studené vodě a necháte uschnout. Můžete použít trochu ekologického mycího prostředku. 

Po dvou až třech měsících je vhodné provést údržbu:

           - buď dejte obal na pečící papír a vložte do trouby (ne plynová nebo mikrovlnná), nechte ho tam 3 minuty na 60 °C. Poté obal vyndejte a pohybujte s ním v prostoru, aby vychladl.

           - nebo si připravte 2 ks pečícího papíru o 5 cm větších než je obal. Vložte obal mezi, dejte na žehlící prkno a žehličkou na nejvyšší výkon obal jemně přežehlete. Žehlete tak dloho, dokud se vosk nerozpustí rovnoměrně. Odstraňte vrchní list pečícího papíru. Opatrně sejměte obal a 30 sekund s ním pohybujte po prostoru, aby vosk zaschnul

Při správném použití vydrží obal minimálně rok. Po roce používání, případně pokud jste obal špatně omyli nebo použili horkou vodu, lze pomocí obnovací kostky obnovit jeho funkčnost. 

Jakmile obal doslouží, lze ho zkompostovat. 

Videa o používání, údržbě a obnově můžete nalézt zde

Hodnotit produkt můžete pouze po přihlášení.
Tento produkt zatím nikdo neohodnotil.

Místo pro přírodu

Logo Místo pro přírodu

Důležitou součástí naší činnosti je vrácení něčeho zpět naší přírodě. Rozhodli jsme se pro podporu projektu "Místo pro přírodu", který je pod záštitou Českého svazu ochránců přírody.

Cílem kampaně je:
- vykupovat ohrožené cenné přírodní lokality, kterým hrozí akutní nebezpečí (vykácení lesa, odvodnění mokřadu, rozorání květnatých luk).
- vykupovat pozemky, které jsou vhodné pro návrat přírody (obnovení vodních toků, výsadby biocenter a biokoridorů).
- zajistit těmto pozemkům vhodnou péči.
- propagovat myšlenku pozemkových spolků v rámci široké veřejnosti.

Od roku 2003 bylo díky tomuto projektu zachráněno 33 lokalit a vykoupeno celkem 150 hektaru pozemků.

Bližší podrobnosti naleznete na stránkách projektu: http://www.mistoproprirodu.cz/

Každý měsíc na účet projektu převedeme 1 % z celkových obratů, které uskutečníte v našem e-shopu. To znamená, že z každé stokoruny, kterou u nás zaplatíte, pošleme 1 korunu na záchranu dalšího pozemku.

Pokud byste chtěli, tak přispět samozřejmě můžete i individuálně, podrobnosti naleznete na výše uvedené internetové adrese.

Ze všech projektů, které jsme zkoumali, nám tento dával ten největší smysl. Proto jsme si ho vybrali a budeme ho podporovat. Považujeme tuto činnost za extrémně důležitou jak pro nás, tak pro naše děti.

V současné chvíli jsme díky Vám přispěli na záchranu lokalit v naší republice částkou: 124 310 Kč

Malou ochutnávku můžete nalézt na našem blogu, kde jsme popsali naši návštěvu jedné ze zachráněných lokalit: https://www.gaea.cz/blog/jak-s-nami-pomahate---maly-tip-na-vylet-za-ruzovymi-orchidejemi/ .

Ceny jsou uvedeny včetně DPH. Ceny dopravy zahrnují balné.

Možnosti platby

  • převodem na účet dle informací uvedených na faktuře
  • hotově na dobírku, v rámci služby Zásilkovna. Platba ve výdejních místech Zásilkovny nebo při dopravě DPD je možná jak v hotovosti, tak platební kartou.
  • platební kartou, případně rychlým převodem z účtu pomocí platební brány ThePay

Platba ve výdejních místech Zásilkovny nebo při dopravě DPD je možná jak v hotovosti, tak platební kartou.

Obaly

Náš obchod se snažíme zaměřit ekologicky. Nezaměřujeme se pouze na alternativní výrobky, které podporují redukci odpadů, ale i na naše obalové materiály, které s provozem e-shopu souvisí.

V rámci úspory a recyklace obalových materiálů také používáme krabice a výplňový materiál od našich dodavatelů i pro vaše balíčky. Proto vaši objednávku můžete dostat v krabici od laSaponaria, Ole Hyvä a dalších našich dodavatelů. Též výplně mohou být vzduchové polštáře, rozřezané krabice, klasické plastové výplně, bublinková fólie, prostě vše, co dostaneme. Protože naším cílem je minimalizovat produkci odpadů. Všem nám jde o stejnou věc!

Pokud to jde, používáme šedé, plastové sáčky. Tyto sáčky jsou plně recyklované a zároveň dále plně recyklovatelné. Recyklace může probíhat do nekonečna, zároveň je šetrnější k spotřebě energií a vody. Zároveň váha takového sáčku je 20x menší než váha srovnatelného obalu z kartónu + výplň. To snižuje drasticky emise způsobené dopravou výrobku do vašich rukou a mnohonásobně to snižuje potřebu vody a energií na recyklaci. Proto považujeme tento způsob balení jako ten nejvíce ekologický.  

Obalové krabice, ve kterých budete výrobky dostávat, jsou ze 70 % z recyklovaného papíru. Balící páska je též z papíru a lepidlo je z přírodního kaučuku.

Výplň, kterou v krabici naleznete, je z kukuřičného škrobu.Prosíme, nejezte ho :), ale jedná se o přírodní materiál, takže ho můžete třeba zkompostovat. Tyto vycpávky jsou neškodné pro člověka i pro zvířata, 100 % rozložitelné v kompostu během 14 dnů. Můžete spláchnout do záchodu nebo dát do standardního odpadu (NIKOLIV DO PLASTU). Takže je klidně můžete sníst, ale kalorickou hodnotu neznáme. Radši to nejezte. Vypadají takto:

Položit dotaz k produktu Voskovaný papír, sada large, 5 ks

Podobné produkty

Vegan

BEZ. ŽIVOČIŠNÝCH. SLOŽEK. NAPOŘÁD. TEČKA.

Cruelty Free

Spolupracujeme jen s firmami se stejným přesvědčením jako my.

Obaly

Hledáme obaly s co nejnižší zátěží pro přírodu. Používáme použité, recyklované a lehce recyklovatelné. A naše výplně se dají kompostovat, nebo i sníst (jejich obrázek najdete na webu).

Na blízku

Najdete nás velmi často online, chceme Vám být k dispozici.

Ušetříte

Preferujeme větší balení za výhodnější cenu (a s méně obaly).

Analyzujeme

Vybíráme jen ty produkty, které neublíží jak člověku, tak přírodě. Pečlivě analyzujeme a konzultujeme složení výrobků před jejich zařazením do naší nabídky.

Testujeme

Před uvedením na trh produkty testujeme na nás a našem okolí.

Používáme

Jsme našimi zákazníky. Dlouhodobě u většiny produktů. Můžeme vám tedy sdělit naše zkušenosti. Kosmetiku, drogerii i doplňky stravy bereme z našeho skladu.

Změna

Jsme přesvědčení, že my jsme tou změnou, kterou chceme vidět ve Světě, a ta změna začíná u nás doma!

Pomáháme

Chceme dobrou budoucnost pro naše děti, proto podporujeme projekty - Místo pro přírodu, Statek radosti, Greenscan a další.
Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.
Loading...