Jak poznat nejlepší moringu? + recenze

26. 6. 2023
Jak poznat nejlepší moringu? + recenzePociťujete únavu? Hledáte přírodní zdroj pro posílení imunity se širokým spektrem obsažených vitamínů, minerálů a jiných výživných látek? Vyzkoušejte moringu!V následujícím článku se dozvíte více o morinze, která může být nápomocná při doplnění potřebných vitamínů a minerálů. Přečtěte si více o benefitech této superpotraviny


Co je moringa olejodárná

Moringa olejodárná (Moringa oleifera) je strom, původně pocházející z Indie, ale pěstuje se i v jiných částech světa v tropickém a subtropickém pásmu (Asie, Afrika, Jižní Amerika a jiné ...). V zemích s dlouholetou tradicí pěstování moringy je často tato rostlina označována také jako strom života nebo zázrak přírody. Moringa se označuje také jako superpotravina, která obsahuje množství vitamínů, minerálů, antioxidantů, aminokyselin a jiných výživných látek. Moringa obsahuje také významné množství potřebných živin ve vysoce koncentrované podobě.


Co obsahuje moringa?

Pojďme se podívat na to, co všechno moringa obsahuje. Mezi vitamíny obsažené v moringu patří:

 • vitamin A,
 • vitamíny B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B6,
 • vitamín D,
 • vitamín E,
 •  vitamín C a jiné.

V listech moringy je několikanásobně více vitamínu C než například v pomerančích. Čaj z listů moringy obsahuje více antioxidantů, než se nachází v čaji zeleném. Moringa obsahuje i minerální látky (zinek, vápník, hořčík, železo, draslík, fosfor, síra ...) a také esenciální aminokyseliny a antioxidanty. V tabulce níže uvádíme přehled vitamínů a minerálů v listech čerstvé moringy:Tabulka: Vitamíny a minerály v čerstvých listech moringy

Vitamíny v moringe

Ve 100 g čerstvých listů

Vitamin C

220 mg

Vitamin E

113 mg

Vitamin A

6,78 mg

Niacin (B3)

2,22 mg

Pyridoxin (B6)

1,2 mg

Riboflavin (B2)

0,66 mg

B1

0,257 mg

Minerály v moringe

Ve 100 g čerstvých listů

Draslík

337 mg

Vápník

185 mg

Hořčík

147 mg

Fosfor

112 mg

Železo

4 mg

Zinek

0,6 mg

 

Zdroj: https://www.healwithfood.org/nutrition-facts/moringa-superfood.php


Listy moringy a extrakt z nich napomáhají při zmírňování otoků, bolesti a při revmatoidní artritidě. Zralá semena moringy jsou využívána při výrobě různých kosmetických přípravků, a to pro svůj vysoký obsah kvalitního oleje.


Kdy je dobré užívat moringu?

Odpověď je poměrně jednoduchá: moringu ve formě výživového doplňku je dobré užívat, chcete-li posílit imunitu a upevnit své zdraví. Moringa může být také prevencí před chronickými a civilizačními onemocněními, zlepšuje hojení poranění a má protizánětlivé účinky.

Moringa je vhodná pro všechny věkové kategorie. Vysoký obsahu výživných látek moringy může být přínosem zejména pro vegetariány a vegany, pro seniory, lidi ve stresu, pro sportovce a pod.

Moringa může pomoci při:

 • snížení pocitu únavy,
 • zvýšení celkové imunity,
 • podpoře zdravého centrálního nervového systému,
 • snížení hladinu cholesterolu,
 • snižování hladiny cukru v krvi,
 • léčbě revmatických onemocnění,
 • ochraně jater,
 • podpoře zdravého zraku (zejména ve vyšším věku),
 • udržování zdravých vlasů a pokožky,
 • snížení rizika vzniku alergií a astmatu,
 • udržování zdraví trávicího traktu,
 • a jiné.


Je moringa vhodná i pro těhotné a kojící ženy?

Moringa může být prospěšná i pro těhotné a kojící ženy vzhledem k obsahu minerálů a vitamínů a využívá se také při podpoře tvorby mateřského mléka. Pozor! Moringa však může v těhotenství i uškodit. Přípravky a výživové doplňky vyráběné z kořene, květů a kůry moringy mohou vyvolat nechtěné stahy dělohy a potrat. Více o užívání moringy v těhotenství se dočtete v našem článku ZDE.

Při plánování těhotenství, během těhotenství a během kojení vyhledávejte takové produkty s obsahem moringy, které neuškodí v těchto citlivých obdobích ženy – matky. Čtěte upozornění u doplňků výživy a před užíváním se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. Užívání moringy je vhodné konzultovat s lékařem i tehdy, trpíte-li závažným nebo chronickým onemocněním.


Jaká moringa je nejkvalitnější?

Na trhu naleznete širokou nabídku různých doplňků výživy s moringou. Nejčastěji se setkáváme s tabletkami, práškem nebo čajem. Dostupné jsou také čerstvé i sušené listy moringy.

Výživové doplňky obsahují nejčastěji čistý extrakt z moringy, ale moringu najdeme i jako součást multiminerálních a multivitaminových výrobků, případně jako součást komplexu na podporu tvorby kolagenu. Přípravky z moringy najdeme také v podobě olejů a esencí, které se využívají zejména v kosmetice na podporu zdraví pokožky a vlasů.

Tip od nás: Máte problém s lupy? Vyzkoušejte tuhý šampon s kondicionérem - Moringa.

Abyste si vybrali kvalitní moringu zajímejte se při nákupu nejen ovýrobce, ale také o místopůvodu. Důležitý je i způsob pěstování (upřednostněte produkty z pěstování bez použití pesticidů a chemikálií) a způsobzpracování .

Nesprávné sušení a zpracování moringy má za následek to, že moringa ztrácí množství živin. Nejvhodnější jsou přípravky v bio kvalitě, které jsou vhodné i pro vegany a vegetariány.

Při výběru doplňku stravy s moringou je důležitý i obsah moringy (v jedné dávce). Kupujte výrobky s moringou od ověřených dodavatelů a výrobců, kteří dodržují přísné kvalitativní standardy.


Recenze - moringa

Připravili jsme si pro vás recenze kvalitních přírodních výživových doplňků s moringou z naší nabídky:

 


Zdravý den Moringa BIO 180 kapslí

Ve výživovém doplňku najdeme 366 mg prášku z listů moringy olejodárné v jedné kapsli. Přípravek je vyroben ze 100% listů moringy v BIO a RAW kvalitě. Produkt je vhodný pro vegetariány, vegany, pro diabetiky (pro udržování správné hladiny cukru v krvi). Prášek z listů moringy obsahuje vysoké množství vitamínů a minerálů (měď, železo, draslík, zinek, vápník, vitamíny C, E, vitamíny skupiny B aj.). Moringa obsahuje také omega 3 a omega - 6 mastné kyseliny. Má také silné antioxidační účinky. Tento doplněk výživy s obsahem moringy může pomoci podpořit vaši celkovou imunitu a obranyschopnost.

Doporučené dávkování: 3-5 kapslí denně zapít vodou. Produkt neobsahuje umělá barviva, kvasnice, lepek, sóju ani živočišné složky. Je zabalen v recyklovatelném obalu. Není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy, ani při plánovaném těhotenství. Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se před užíváním moringy se svým lékařem nebo lékárníkem.


Organika TrioHerb - podpora tvorby mléka, laktace a kojení, 60 kapslí

Unikátní doplněk na podporu kojení s obsahem moringy (Moringa olejodárná - sušené listy) 500 mg v jedné kapsli. Obsahuje také senovku řeckou a benedikt lékařský, které mohou podpořit tvorbu mateřského mléka. Díky morinze může kojené dítě přijímat z mateřského mléka důležité vitamíny a minerály, které příznivě působí na jeho vývoj.

TrioHerb, mimo jiné, podporuje metabolismus, pomáhá při udržování optimální hladiny cukru v krvi, napomáhá trávení a napomáhá i normálnímu fungování střevního traktu. Neobsahuje živočišné složky, umělá barviva, lepek, cukr ořechy ani sóju. TrioHerb podporuje imunitní systém a obranyschopnost organismu matky i dítěte.

V balení je 60 kapslí. Doporučené dávkování je 1–2 kapsle denně, balení tedy vydrží na jeden měsíc. Na Gaea.cz naleznete také cenově zvýhodněné trojbalení produktu nebo balení 6 ks (5+1 zdarma). Tobolky zapíjejte dostatečným množstvím vody. Obal je z recyklovatelného plastu, který je pro ochranu spotřebitele zapečetěný.

Výrobek není vhodný pro děti k přímé konzumaci, užívání a dávkování na podporu tvorby mléka je vhodné konzultovat s lékařem nebo certifikovanou laktační poradkyní. Opatrnost při užívání se doporučuje i při cukrovce a alergii na rostliny z čeledi astrovité, výrobek neužívejte během těhotenství.


Rostlinný KOLAGEN posilovač, pro přirozenou tvorbu kolagenu

Výjimečný rostlinný posilovač tvorby kolagenu od firmy Organika ve formě prášku. 100% veganský produkt, s příjemnou citrusovou chutí, vhodný i pro diabetiky. Není vhodný pro děti, při plánovaném těhotenství, ani pro těhotné a kojící ženy.

Rostlinný kolagen posilovač má příznivý vliv na tvorbu kolagenu, pomáhá udržovat pokožku pružnou a zářivou, snižuje následky oxidačního stresu a nepříznivý vliv UV záření. Obsahuje 7 rostlinných složek, včetně prášku z listů moringy. Je unikátní tím, že je to 100% rostlinný doplněk na podporu tvorby kolagenu, s využitím mrkvových a ženšenových peptidů, které jsou zdrojem aminokyselin (např. histidin, glycin, cystein, tryptofan, alanin, kyselina asparagová a další). V produktu je i vitamín C z Aceroly, který má také nezastupitelnou roli při využití kolagenu v těle.

Prášek lze rozpustit v nápoji, použít při přípravě smoothie, nebo například přidat k jídlu.

Doporučené dávkování: 2 čajové lžičky na 250 ml tekutiny. Prášek nepoužívejte při vaření a pečení a nemíchejte jej s horkými nápoji. Obal je recyklovatelný.


Na závěr

Moringa je právem označována za superpotravinu díky svým skvělým vlastnostem a obsahu minerálů, vitamínů, antioxidantů a jiných výživných látek. Při výběru výživových doplňků se zaměřte na kvalitu moringy. Potenciál moringy je opravdu velký a její léčivá hodnota bude stoupat.


Redakce Gaea.cz


Zdroje:

 1. https://vup.sk/index.php?mainID=2&navID=36&version=2&volume=57&article=2087
 2. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2213453016300362
 3. https://allaboutmoringa.info/wp-content/uploads/2020/11/Ebook-The-Moringa-Tree-echo.pdf
 4. https://koreascience.kr/article/JAKO201435648479194.pdf
 5. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/ptr.2023
Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.
Loading...