Máchadlo prádla

Vadí vám kvůli podráždění citlivé pokožky používání pracího prášku, gelu nebo aviváže? Pak zkuste používat při praní máchadlo prádla, které jej zbaví zbytků pracího prostředku a nebude tak docházet k podráždění vaší pokožky.

Vše, co musíte vědět o máchadlech 

  • Co je máchadlo prádla a jaká je jeho funkce?

Jedná se o prací prostředek, který má tekutou formu. Odstraňuje zbytky pracího prostředku z vašeho prádla a díky své kyselé reakci se postará o neutralizaci pH zásaditého pracího roztoku. Tím důkladně vyčistí vaše prádlo a dokonce zabrání podrážděné pokožce. Máchadlo prádla také brání vyblednutí barev, zašednutí prádla a pomáhá k tomu, aby si oblečení udrželo po delší dobu svůj původní tvar.

Na povrchu naší pokožky máme kyselé pH (4-6), díky čemuž se může naše pokožka ubránit přemnoženým mikroorganismům. Mýdla, prací prostředky, chemikálie a prací sody mají většinou zásadité pH, kvůli čemu může při kontaktu s naší pokožkou dojít k podráždění. A právě z toho důvodu je dobré při praní přidat prací roztok v podobě máchadla prádla, který prádlo neutralizuje.

  • Kdy a jak se máchadlo používá? 

Máchadlo prádla přidáváme až na závěr pracího cyklu místo aviváže. U praní v pračce jej dávkujte do zásobníku určeného na aviváž.

Máchadlo prádla se skvělé hodí i při ručním praním. Vyprané prádlo stačí namočit do vody smíchané s máchadlem a po asi 10 minutách prádlo ručně promáchat.

Vhodné je máchadlo pro všechny druhy prádla, až na vlnu. Doporučujeme jeho používání také při praní v tvrdé vodě, při kterém účinné látky pracího prostředku bojují s vodními minerály.

  • Pro koho je máchadlo prádla vhodné? 

Máchadlo prádla se hodí pro každého, kdo nestojí o zbytečné vystavování pokožky chemikáliím z pracích prostředků. Máchadlo se mimořádně hodí při praní prádla miminek a malých dětí, jelikož je jejich pokožka více citlivá a tenká. Hodí se také pro osoby trpící alergiemi, ekzémem nebo přecitlivělou pokožkou.

Máchadla v naší nabídce

Hledáte výbornou alternativu aviváže? Pak vyzkoušejte máchadlo prádla, které nezůstane na vláknech textilií a nedráždí vaši pokožku.

Na našem e-shopu nabízíme kvalitní máchadla prádla, která disponují přírodním složením, takže jsou šetrná jak k naší pokožce, tak k přírodě. Jejich přírodní složení zaručí, že se máchadla prádla v přírodě lehce odbourají a nezatěžují tak životní prostředí. Jsou baleny v ekologickém balení, které je většinou kompostovatelné či recyklovatelné. Všechna máchadla prádla, která nabízíme, jsou veganská a bez testování na zvířatech.

Vyzkoušejte například:

Nejprodávanější

Tierra Verde Máchadlo prádla pro citlivou pokožku, 1 l

Tierra Verde Máchadlo prádla pro citlivou pokožku, 1 l

Tierra Verde máchadlo prádla pro děti, kojence a osoby, které trpí ekzémem či alergiemi. Máchadlo nedráždí pokožku a postará se o spolehlivé odstranění nechtěných zbytků, které prací prostředek na prádle nechá.
Pracujeme na tom
118 Kč
Vybrat produkty
Dle výrobce
Zobrazeno 2 produktů z celkem 2
Tierra Verde Máchadlo prádla pro citlivou pokožku, 1 l

Tierra Verde Máchadlo prádla pro citlivou pokožku, 1 l

Tierra Verde máchadlo prádla pro děti, kojence a osoby, které trpí ekzémem či alergiemi. Máchadlo nedráždí pokožku a postará se o spolehlivé odstranění nechtěných zbytků, které prací prostředek na prádle nechá.
Pracujeme na tom
118 Kč
Tierra Verde Máchadlo prádla s levandulovou silicí, 1 l

Tierra Verde Máchadlo prádla s levandulovou silicí, 1 l

Tierra Verde máchadlo s obsahem levandulové silice je vhodné i pro nejmenší děti a osoby s citlivou pokožkou. Postará se o odstranění zbytků pracích prostředků z vašeho prádla a také o neutralizaci pH máchacího roztoku, díky čemuž zabraňuje podráždění pokožky.
Skladem 1 ks
134 Kč
Počet odpovídajících produktů: 2

Vegan

BEZ. ŽIVOČIŠNÝCH. SLOŽEK. NAPOŘÁD. TEČKA.

Cruelty Free

Spolupracujeme jen s firmami se stejným přesvědčením jako my.

Obaly

Hledáme obaly s co nejnižší zátěží pro přírodu. Používáme použité, recyklované a lehce recyklovatelné. A naše výplně se dají kompostovat, nebo i sníst (jejich obrázek najdete na webu).

Na blízku

Najdete nás velmi často online, chceme Vám být k dispozici.

Ušetříte

Preferujeme větší balení za výhodnější cenu (a s méně obaly).

Analyzujeme

Vybíráme jen ty produkty, které neublíží jak člověku, tak přírodě. Pečlivě analyzujeme a konzultujeme složení výrobků před jejich zařazením do naší nabídky.

Testujeme

Před uvedením na trh produkty testujeme na nás a našem okolí.

Používáme

Jsme našimi zákazníky. Dlouhodobě u většiny produktů. Můžeme vám tedy sdělit naše zkušenosti. Kosmetiku, drogerii i doplňky stravy bereme z našeho skladu.

Změna

Jsme přesvědčení, že my jsme tou změnou, kterou chceme vidět ve Světě, a ta změna začíná u nás doma!

Pomáháme

Chceme dobrou budoucnost pro naše děti, proto podporujeme projekty - Místo pro přírodu, Statek radosti, Greenscan a další.
Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.
Loading...