Prací mýdlo

Přemýšlíte o způsobu, jak se šetrně a zároveň účinně zbavit odolných skvrn z vašeho prádla? Zkuste sílu přírody a vsaďte na mýdla na praní.

Mýdla na praní se používají již velmi dlouhou dobu. Stále se k němu navracíme kvůli jeho čisticím účinkům, které jsou úžasné. Je spousta využití mýdla, máme přírodní mýdlo na obličej, vlasy, tělo nebo na praní. Všechna mýdla mají nesčetně výhod.

Co obsahuje prací mýdlo?

Mýdla mohou být díky barvivům různě barevná a díky přidanému parfému i voňavá. Mýdla obsahují kyselinu (tuky, oleje), jejich základní látka je hydroxid sodný, draselný a voda.

Mýdla určená k praní neobsahují syntetická barviva ani parfémy. Jsou velmi šetrná k pokožce, prádlu i k pračce a také jsou ekologická. Nejvíce známé a používané je žlučové mýdlo používané na praní, při odstraňování skvrn je velmi účinné. Hovězí žluč, kterou obsahuje, pomáhá efektivně k odstranění odolných skvrn a nečistot.

Vegani přivítají mýdla z rostlinných olejů, například olivové mýdlo. Jsou to rostlinná mýdla, která neobsahují žádnou živočišnou složku, a přes to je jejich účinek srovnatelný s klasickými mýdly na praní. Bývají obohaceny o extrakty, které jsou velmi účinné při odstraňování odolných skvrn. 

Nabízíme například Olivové mýdlo na praní s citronovým extraktem, 200 g, které je české výroby od firmy Tierra Verde. Jeho čistě přírodní složení je skvělé pro lidi s citlivou pokožkou. Přidaný extrakt z citronu zvyšuje jeho účinek a má bělící účinek. Olivového oleje je obsaženo 100 %.

Jak používat prací mýdlo? 

Prací mýdla jsou určena hlavně pro praní v ruce a odstranění velmi odolných skvrn. Při odstraňování skvrn prádlo navlhčíme, naneseme mýdlo na praní a jemně propíráme. Poté necháme cca 15 minut působit a opláchneme vodou, nebo přepereme celé oblečení.

Stane-li se, že není skvrna úplně odstraněná, tak opakujeme postup. Dbejte prosím na odolnost a jemnost materiálu oděvu a přizpůsobte intenzitu propírání. 

Prací mýdlo můžeme použít na praní jak bílého, tak barevného prádla.

Praní v pračce je možné, pokud z pracího mýdla vyrobíme mýdlový sliz nebo použijeme mýdlové vločky. 

Proč používat prací mýdlo? 

Pokud chcete prát účinně a zároveň šetrně, jsou prací mýdla správná volba. Žádné chemické látky, které škodí přírodě znečišťováním vodních toků. Neškodí septikům ani čističkám odpadních vod. 

Porovnáme-li cenu a účinnost praní, jsou jednoznačně skvělou volbou. Cena je vzhledem k účinku velmi příznivá.

Balení mýdel, jakož i mýdla samotná, je ekologické. Krabička je většinou vyrobena z papíru, kterou můžeme celou recyklovat. Pokud je obal jiný, je zcela bez plastu a rozložitelný

Jejich jednoduché složení je s kůží velmi dobře snesitelné a vhodné pro všechny s citlivou pokožkou.

Nejprodávanější

Friendly Soap přírodní mýdlo na tělo i vlasy na cestování, 95 g

Friendly Soap přírodní mýdlo na tělo i vlasy na cestování, 95 g

Váš univerzální partner na cestování. Akorát vás nezvládne pojistit.
Pracujeme na tom
72 Kč
Vybrat produkty
Dle výrobce
Zobrazeno 2 produktů z celkem 2
Tierra Verde Olivové mýdlo na praní s citronovým extraktem, 200 g

Tierra Verde Olivové mýdlo na praní s citronovým extraktem, 200 g

Tierra Verde olivové mýdlo je obohaceno o citronový extrakt a vhodné je pro ruční praní a odstraňování skvrn. Jedná se o veganskou alternativu žlučového mýdla na praní. Přírodní složení. Mýdlo vhodné pro osoby, které mají citlivou pokožku.
Skladem > 5 ks
104 Kč
Friendly Soap přírodní mýdlo na tělo i vlasy na cestování, 95 g

Friendly Soap přírodní mýdlo na tělo i vlasy na cestování, 95 g

Váš univerzální partner na cestování. Akorát vás nezvládne pojistit.
Pracujeme na tom
72 Kč
Počet odpovídajících produktů: 2

Vegan

BEZ. ŽIVOČIŠNÝCH. SLOŽEK. NAPOŘÁD. TEČKA.

Cruelty Free

Spolupracujeme jen s firmami se stejným přesvědčením jako my.

Obaly

Hledáme obaly s co nejnižší zátěží pro přírodu. Používáme použité, recyklované a lehce recyklovatelné. A naše výplně se dají kompostovat, nebo i sníst (jejich obrázek najdete na webu).

Na blízku

Najdete nás velmi často online, chceme Vám být k dispozici.

Ušetříte

Preferujeme větší balení za výhodnější cenu (a s méně obaly).

Analyzujeme

Vybíráme jen ty produkty, které neublíží jak člověku, tak přírodě. Pečlivě analyzujeme a konzultujeme složení výrobků před jejich zařazením do naší nabídky.

Testujeme

Před uvedením na trh produkty testujeme na nás a našem okolí.

Používáme

Jsme našimi zákazníky. Dlouhodobě u většiny produktů. Můžeme vám tedy sdělit naše zkušenosti. Kosmetiku, drogerii i doplňky stravy bereme z našeho skladu.

Změna

Jsme přesvědčení, že my jsme tou změnou, kterou chceme vidět ve Světě, a ta změna začíná u nás doma!

Pomáháme

Chceme dobrou budoucnost pro naše děti, proto podporujeme projekty - Místo pro přírodu, Statek radosti, Greenscan a další.
Upozorňujeme, že používáte zastaralý prohlížeč a tak nebudou dostupné všechny funkce elektronického obchodu.
Loading...